Mobil Duş Sistemleri

Sıcak yaz günlerinde insanlar çoğu zaman denize ya da havuza girerek serinlemeye çalışırlar. Havuzda belki çok sorun olmasa da deniz problemlidir. Serinleyip de denizden çıkan kişi, denizin tüm tuzunu nerede ise vücudunda taşır.

Tuzlu kalan vücut, güneşin de etkisi ile kuruyunca deri gerilmeye başlar. Bu da istenen bir durum değildir. Hem cildin erken yaşlanmasına hem de çabuk bronzlaşmaya neden olur. Bronzlukta çok da iddialı olmayan, ya da bronzlaşmak istemeyen kişiler derha ya güneş koruyucu kullanmalı ya da vücutlarındaki tuzlu tabakayı üzerlerinden atmalıdır.

Tam olarak bu tür durumlarda kullanılan mobil duş sistemleri, kişilerin denizden çıktıktan hemen sonra üzerindeki tuzlu tabakanın atılmasını ve rahatlamayı sağlar. Özellikle halka açık plajlarda kişilerin rahatlığını düşünen plaj işletmecileri bu sistemler ile konuklarının sağlığını korumaktadırlar.

Mobil Duşların Özellikleri

Yoğun kullanım düşünüldüğünde mobil duşların en önemli özelliğinin hijyen olması gerekmektedir. Özellikle halk plajı gibi kullanımlarda, pek çok kişinin duşu kullanabilmesi durumunda, sistemin kendini koruyan bir malzemeden oluşması hijyen açısından önemli olacaktır.

Bu nedenle mobil duş sistemleri tasarımları gereği kolay kirlenmeyen ve kir tutmayan özel bir malzemeden üretilmektedir. Böylece uzun süre duşun kullanımı mümkün olmaktadır. Kolay kuruluyor olması ise gerek duyulabilecek hemen her yere montajı mümkün kılmaktadır. Hemen her mekana kolaylıkla kurulumu yapılmaktadır.

Şantiyelerde Kullanım

Havuz başlarında, plajlarda ya da bir şantiye ortamında kolay kurulumu ve kullanım rahatlığı açısından tercih edilmektedir.

Sistem kendi içindeki deposu ile ayrıca bir tesisat ihtiyacına neden olmamakta ve yine ayrı bir gider bağlantısına gerek duyulmamaktadır.

Bu tür sistemlerde, özellikle ücra noktalarda ki şantiye çalışmalarında son derece faydalı olabilmektedir. Özellikle işçilerin konaklama da yaptığı uzak şantiyeler, mobil duş sistemleri ile yaşanabilir ortamlar sağlamaktadır. Böylece şantiye işçisi, çalışırken doal ve zorunlu temizlik ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Benzer şekilde yurdun her köşesinde vatan sınırlarını koruyan askerlerimizin ve belki can güvenliğimizi sağlayan polislerimizin geçici karakol noktalarında da buna benzer sistemler, kullanışlı olabilmektedir.

Sonuç olarak mobil duşlar, geçici sağlık merkezi gibi de düşünülebilir.

Teknik Özellikler

- Özel projeler ve çalışmalar için hazırlanmıştır.
- Her mekana kolaylıkla kurulumu sağlanır.
- İnşaat şantiyelerinde, plajlarda, otel etkinliklerinde ve her türlü açık alanda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.
- Hızlı kurulum ve pratik kullanım olanağı sağlar.